“Dünyanın En Hafif 14 İnç Oyun Dizüstü Bilgisayarı”: HP OMEN Transcend 14

HP tarafından CES 2024 etkinliğinde sergilenecek ürünler açıklandı. Ürün yelpazesi, şirketin oyun oynamak için dünyanın en hafif dizüstü oyun bilgisayarı olduğunu iddia ettiği HP OMEN Transcend 14 de dahil olmak üzere birkaç oyun bilgisayarı ürününden oluşuyor.

HP basın bülteninde yeni OMEN Transcend 14 Dizüstü Oyun Bilgisayarının 1.637 gram ağırlığında olduğu belirtiliyor. HP ayrıca OMEN Transcend 14’ün “kafessiz gökyüzü baskılı RGB klavyeye” ve 120 Hz değişken yenileme hızına sahip OLED ekrana sahip ilk oyun dizüstü bilgisayarı olduğunu iddia ediyor.

Diğer özelliklerden bazıları Intel’in yeni Core Ultra işlemcilerini (Core Ultra 9 185H’ye kadar) ve içinde NVIDIA GeForce RTX 4070 Dizüstü GPU’ları içeriyor. Ek olarak, pilin tek bir şarjla 11,5 saate kadar dayanması bekleniyor.

HP, OMEN Transcend 14’ün aynı zamanda “havalı” 14 inç oyun dizüstü bilgisayarı olduğunu söylüyor. “Havalı” derken, üst düzey oyunlar oynarken ürünün ısıyı kaldırabileceğinin altı çiziliyor: “Yeniden tasarlanan kasa, arka havalandırma delikleri aracılığıyla doğrudan ısı dağıtımı için bir buhar odası kullanarak basınçlı bir bölge oluşturmak için gelen hava akışını kullanıyor. Intel’in çift kanallı akış teknolojisi ile birlikte tasarlanan bu termal yenilik, 12 mm’lik bir taban içinde 80w termal kapasite ile 4 kat daha yüksek statik basınç elde edebilen dünyanın en serin 14 inç oyun dizüstü bilgisayarını üretti.”

OMEN Transcend 14 1,499 dolardan satışa sunulacak.

HP ayrıca OMEN Transcend 16.1 inç oyun dizüstü bilgisayarının 240 Hz yenileme hızına sahip 4K OLED ekran seçeneğine sahip yeni bir versiyonunu da duyurdu. Ürün, 10 Ocak’ta 1.899 dolar başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak.

HP, HyperX tarafında da bir dizi yeni oyun bilgisayarı aksesuarı sunuyor. Bunlar arasında kablolu ve kablosuz versiyonları 49,99 dolardan başlayan yeni HyperX Cloud Mini Kulaklıklar ve Xbox, PC ve Android için üretilen 39,99 dolarlık HyperX Clutch Tanto Mini Kablolu Kumanda yer alıyor. Ürünler bu bahar piyasaya sürülecek.

HyperX Alloy Rise Klavyeler, önceden yağlanmış HyperX Lineer Anahtarlar, gelişmiş RGB aydınlatma, değiştirilebilir manyetik üst plakalar ve daha fazlasını içerecek. HyperX Alloy Rise Klavyeyi 199,999 dolara ve daha küçük olan HyperX Alloy 75 Rise Klavyeyi 169,99 dolara bu ilkbaharda satın alabileceksiniz.

Küçük HyperX Pulsefire Haste 2 Mini kablosuz oyun faresi, 26.000 DPI optik sensöre ve tek şarjla 100 saate kadar pil ömrüne sahip olacak. Ürün, Ocak ayında 79,99 dolara satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir