Adana’da iki kuzen 4 gündür kayıp: Anneler endişeli…

İHA

14 yaşındaki Reyhan Hürü Gönül ve kuzeni olan 17 yaşındaki Hatice Taşyürek, 4 gün önce Çukurova ilçesine bağlı Yüzüncüyıl Mahallesi’ndeki evlerinden markete gitmek için çıktı.

Markete giden kızlar, evlerinin yakınındaki Kasım Gülek Çocuk Parkı’nda içmeye başladı.

Sigara içen kuzenleri ise parktan geçen Reyhan’ın babası gördü.

Bunun üzerine baba, kızının ve yeğeninin yanına giderken kızlar korkup kaçtı.

Baba kovaladı, yetişemedi

Baba Hasan’da kızını ve yeğenini kovaladı ancak kızlar kaçıp izini kaybettirdi. Akşamda aile, kızların eve gelmemesi ve cep telefonlarına da ulaşamadıkları için aile polise giderek kayıp başvurusunda bulundu.

Sokak sokak kızları arıyorlar

Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler her yerde kızları ararken aile üyeleri de 4 gündür sokak sokak gezerek evlatlarını arıyor. Bir iz bulamayan aile, biran önce kızlarına kavuşmak istiyor.

“Hayatından endişe ediyoruz”

İhlas Haber Ajansı’na konuşan Reyhan Hürü’nün annesi Züleyha Gönül, “Kızlar markete gitmek için evden çıktı ancak daha sonra babası sigara içerken görmüş, korkudan kaçmışlar. O günden beri kayıplar.

Yanlarında telefonları da yok. Her tarafa baktık ama bulamadık. Kızım beni izlerse hemen gelmesini istiyorum. Kızım gelsin hiç bir şey yapmayacağız, yeter ki dönsün. Hayatından endişe ediyoruz. Gece gündüz geziyoruz ama bulamıyoruz” dedi.

“Hayatıyla ilgili her şeyi düşünüyoruz”

Reyhan Hürü’nün halası Elife Malak ise yeğeninin hayatından endişe duyduğunu söyledi. Malak, “Biran evvel dönsün, hayatından endişe duyuyoruz. Gelsin konuşalım neden gittiğini öğrenelim. Hayatıyla ilgili her şeyi düşünüyoruz.

Gelmesini istiyoruz. Dayanamıyoruz artık, gecemizi gündüzümüze kattık. Gelsin bana ulaşsın, yanımda kalmak istiyorsa kalsın. Annesinin yanına gitmek istemiyorsa gitmesin. Bir şekilde konuşup çözebiliriz” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir