“Zenginlerin hapishanesi” üzere görünen sanat yapıtı infial yarattı

Sosyal medya kullanıcıları, seyircilerin “süper zenginlerin hapishanesi” olarak isimlendirilen ve yarı çıplak erkek ve bayanları izlemesine müsaade veren kapalı plajı görünce dehşete kapıldı.

“Sun & Sea: Operatic” isimli farklı bir eser, kapalı bir plajı, sanatsal bir eser olarak çeşitli sanat galerilerine taşıyor.

Daily Star’ın haberine nazaran, aktifliğin görsellerinde yetişkinlerin şezlong ve havluların üzerinde uzandığı, çocukların ise oyuncakları yarı gömülü halde kumda oynadığı görülüyor.

Bununla birlikte, ürkütücü bir müzik söyleyen bir bayanın da yer aldığı önizleme yüzünden kimi insanlara yanlış izlenim vermiş üzere görünüyor.

ÇOK İLGİ ÇEKTİ

Sosyal medya kullanıcılarının dikkat çeken yorumları ortasında, “İçeride toplanmış beşerler var ve birtakım beşerler onları sahildeymiş üzere izliyor ancak plajda değiller, içinde kum olan bir binadalar.”

“Şüphesiz, bu hayatım boyunca gördüğüm en tuhaf manzara olmalı… Hayli çılgın, epeyce yırtıcı, epeyce hoş.”

“Daha çok ‘süper zenginler için bir hapishane’ üzere görünüyor.”

“Burası yalnızca muhakkak insanları dışarıda tutmak için bir yer. Bu, bir halk olarak ne kadar geri kaldığımızı gösteriyor” cümleleri yer aldı.


Sergilenen eser, Reykjavik, Moskova ve Londra’da epey düzgün tenkitler aldı ve Helsinki, Barselona ve Lizbon’a gitmeye hazırlanıyor.

Etkinliğin resmi açıklamasında da, “Plajda bir öğlenden sonraya üstten şahit olmak, bizimle gezegenimiz ortasındaki ilginin büyüleyici bir keşfini ortaya koyuyor” cümleleri yer alıyor.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.