Van sokaklarında Erdoğan’a 60 araç, 4 ambulans, itfaiye ve 2 helikopter eşlik etti

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’a, Van’da konuşma ve toplu açılışlar yapacağı alana giderken en az 60 araçlık konvoy, 4 ambulans, 1 itfaiye aracı ve biri alçak başkası yüksek irtifadan uçan 2 helikopter eşlik etti. CHP Vilayet Başkanlığı’na bile Erdoğan posteri asıldı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın Van’da gerçekleştirdiği  toplu açılış buluşması inanılmaz tedbirlerle başladı,  harika tedbirlerle bitti.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen AKP Gençlik Kolları üyeleri, vilayet ve ilçe teşkilatları ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyeleri gece gündüz çalıştı. Karayolları, DSİ ve çoğunluğu kayyum olan belediyeler tüm işçilerini seferber ederek  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçeceği güzergahları boyadı, kaldırımları yeniledi.

EN AZ 60 ARAÇ 2 HELİKOPTER, 4 AMBULANS

Erdoğan’ın Van ziyareti sırasında yaşanan fevkalâde halleri Gazeteci Ruşen Takva, görüntüledi. Takva, toplumsal medya hesaplarından paylaştığı o anların fotoğraf ve manzaraları ile Van’daki harikulâde hali şöyle anlattı: “Erdoğan, Van’da geçiş yapacağı sırada kaldırımlar yarım saat öncesinden kapatıldı. Karşıdan karşıya geçmek yasaklandı. Karşıya geçmek isteyenler Erdoğan’ın konvoyunun geçmesi için bekletildi. Konvoy geçtikten sonra yasak kaldırıldı. Erdoğan’ın Van’daki en az 62 araçlık olan konvoyuna, 4 ambulans, 1 itfaiye aracı biri alçak başkası yüksek irtifa olmak üzere 2 helikopter eşlik etti.”

ÇÖP KUTULARINI SÖKTÜLER, ESKİŞEHİR’DEN BARİKAT GETİRDİLER

Erdoğan’ın Van ziyartetinin öncesi de kentte farklı imajlar yaşandı. AKP’li Cumhurbaşkanın geçeceği güzergahlarda güvenlik münasebeti ile  çöp kutuları söküldü. Caddelere kurulan Van Emniyet Müdürlüğü’ne ilişkin güvenlik barikatları kâfi olmadı. Kentte kurulan güvenlik bölgelerine etraf vilayetlerden ve Eskişehir’den getirilen barikatların dizildiği görüldü. Van’da yaşanan bu inanılmaz durumu kimi vatandaşlarda protesto etti.

CHP’NİN VİLAYET BAŞKANLIĞINA ERDOĞAN POSTERİ ASTILAR

AKP Van Vilayet Başkanlığı, geçtiğimiz hafta birebir gün Van’da ‘Belediye Liderleri Çalıştayı’ yapan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kaldığı otelin önünü AKP bayrakları ile süslemişti. AKP Vilayet Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Van’a gelmesi nedeni ile bugün de Van CHP Vilayet Başkanlığı’na posterini astılar. CHP Van Vilayet Lideri Seracettin Bedirhanoğlu, SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, “Van’a gelsinler gitsinler fakat lütfen siyasi etiğin dışına çıkmasınlar” dedi.

“48 SAAT GÜVENLİK İSMİ ALTINDA İNSANLARIMIZA ZULÜM YAŞATTILAR”

CHP’li Bedirhanoğlu şunları söyledi:  “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Van’da düzenleyeceği mitingi nedeniyle, son 48 saattir güvenlik ismi altında insanlarımıza adeta zulüm yaşatıldı. Kurumlara verilen şifahi talimatlarla, fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür kamu çalışanları, öğrenciler köle muamelesi yapılarak iradelerine dışında, baskıyla miting alanda bulunmaya zorlandılar.

İşyerlerinin kapatılması istendi, işyerleri önünde araç park ettirilmedi. Miting alanı civarı ve güzergahları üzerinde bulunan esnaf ve tüccar mağdur edilmiş durumda. Yarattıkları ekonomik yıkım yetmezmiş üzere bir saat sürmeyecek bir aktiflik için ticareti iki gün boyunca kilitlediler. Kentin tüm ana arter yolları araç trafiğine kapatıldı, vatandaş aracını çıkartamadı, beton mikserlerinin çalışması yasaklandı, toplu taşıma araçları çalıştırılmadı.  Yakıtı kamu kaynaklarıyla karşılanan belediye halk otobüsleri miting alanlarına insan taşıdı. Milletinin birliğini temsil eden makam ve yaşattıklarını kamuoyunun takdirine sunuyoruz. ”

“CHP AFİŞ VE PANKARTLARINI ENGELLEYEN ZİHNİYET, BUGÜN KAMUSAL GÜCÜ KULLANARAK… “

Bedirhanoğlu, geçen hafta Van’da düzenlenen, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı ‘Belediyeler Çalıştayı’ öncesi yaşananları da hatırlatark, “Genel Liderimizin konakladığı otel önüne parti bayrakları asmaya çalışan, CHP afiş ve pankartlarını engelleyen zihniyet, bugün kamusal gücü kullanarak  CHP Vilayet Başkanlığı Binasını Türk Bayrağı, Ulu Lider Atatürk ve “Cumhurbaşkanlığı” posterleriyle  kapatma uğraşı verdi. Bu toprakların binlerce yıllık ahlaki bedellerine ve kozmik demokratik bedellere inan bizler, hiçbir vakit ve hiçbir şart altında onlar üzere olmayacağız. Bu nedenle kadim kentimiz Van’ın kadirşinas anlayışıyla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve miting alanını doldurabilmek için ilçelerimizden ve etraf vilayetlerden vilayetimize getirilen tüm vatandaşlarımıza güzel geldiniz diyoruz” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.