Ünlü CEO: Kripto Para Satışları Bu Tarihe Kadar Sürecek!

Avenue Capital CEO’su Marc Lasry, Bitcoin fiyat hareketini değerlendirdi. Ayrıca, devam eden kripto para satışlarının ne zaman biteceğine yönelik öngörülerde bulundu. Buna göre CEO, BTC’nin henüz dibi görmediğini söyledi. Yatırımcıların, bugünden yıl sonuna kadar daha fazla satış ve düşüş beklemeleri gerektiğini de ekledi.

Kripto para piyasasındaki satışlar yıl sonuna kadar sürecek

Avenue Capital CEO’su Group CEO’su Bloomberg’e konuştu. Buna göre Marc Lasry kripto para piyasasındaki düşüşün 2022’nin sonuna kadar devam edeceğini öngörüyor. 15 Haziran tarihli bir röportajda Lasry, Bitcoin’in dibe vurmasının şu anda imkânsız olduğunu söyledi. Ona göre, kimse BTC’nin bu seviyeleri göreceğini tahmin etmiyordu. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin, şu anda 21.178 dolardan el değiştiriyor. CEO, Kripto para birimlerinin bu hafta daha düşük rakamlar kaydetmeye devam ettiğini söyledi. Bu nedenle, kripto yatırımcılarının da giderek gerginleştiğini ifade etti:

“Daha çok kripto satışı yapacaksınız, daha çok acı çekeceksiniz. Ayrıca bu bugün ile yıl sonu arasında devam edecek.”

BTC korku ve açgözlülük endeksi, uzun süre sonra, aşırı korku bölgesi olan 7’ye düştü. Lasry, bu nedenle lider kripto para biriminin henüz dibe vurmadığına inandığını söyledi. Ayrıca, ilgilenen yatırımcıların ellerinden geldiğince token satın almaları gerektiğini de savunduğunu dile getirdi.

Fütüristik kripto para tahminleri

Bilindiği üzere Bitcoin ve altcoin’ler 2021’in Kasım ayında büyük bir boğa rallisi yaptı. O dönemde analistler, BTC’nin 100.000 doları aşacağını öngörüyordu. Hatta daha yüksek ticaret yapacağını bile tahmin edenler vardı. Örneğin Goldman Sachs, yatırımcıların yükselen enflasyonun ortasında bir değer deposu olarak görmeleri durumunda BTC’nin 100.000 dolara ulaşacağını söylemişti. Tüm bu atmosferin içerisinde yatırımcılar, 2021 boğa döneminin geri gelmesi umuduyla kripto para biriktirmeye devam etti. Bununla birlikte, kriptolar için 2021 zirvesinden hafif bir düşüş, tam bir ayı piyasasına dönüştü.

En büyük acıyı büyük yatırımcılar hissediyor

Düşerken BTC satın alan yatırımcılar arasında ABD merkezli yazılım şirketi MicroStrategy de var. Firma, Aralık 2021 ile 31 Ocak 2022 arasında 660 BTC satın aldı. MicroStrategy, Mart ayında Silvergate Capital’den 205 milyon dolarlık BTC destekli kredi almaya başladı. Böylece, fonlarını ek 4.167 Bitcoin almak için kullandı. Bu haftaki çöküşün ardından, şirketin hissesi MSTR büyük bir darbe aldı. Hisseler, Pazartesi günü piyasa öncesi işlemlerde %28 değer kaybetti.

El Salvador, geçen yıl Eylül ayında BTC’yi yasal para birimi olarak tanıdı. Ardından birkaç kez dipten Bitcoin satın aldıktan sonra, daha sıkı bir düzeltme yaşıyor. En son BTC alımı, Başkan Nayib Bukele’nin ülkenin kasasına 500 BTC eklendiğini duyurduğu Mayıs ayında geldi. Bukele, BTC piyasasındaki kargaşadan sonra El Salvador’u BTC’ye yönlendirdiği için eleştiri yağmuruna tutuldu. Ülke şu anda toplam 30.744 dolara satın alınan 2.301 Bitcoin’e sahip. Lider kripto para biriminin 21.178 dolara düşmesiyle, El Salvador, 22 milyon doları aşan zararla karşı karşıya kaldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.