Twitter’ın geliri Çin’den: Vatandaşlarına yasakladı lakin en çok reklam veren ülke oldu

Çin, kendi vatandaşlarına Twitter kullanımını yasaklasa da Pekin’in verdiği reklamlar, platformun en süratli büyüyen reklam pazarını oluşturuyor. Ülke, ABD’nin akabinde Twitter’ın en büyük gelir kaynağı haline gelmiş durumda. Reuters’ın ele geçirdiği bir rapor, 2020’den 2022’ye kadar Çin Komünist Partisi’nin ülke genelindeki kentler için propaganda ofislerinin reklam satın almak için Twitter’a akın ettiğini gösteriyor.

Genellikle mahalli yönetimler, kültürel ve iktisadi muvaffakiyetleri Twitter üzerinden milletlerarası izleyici kitlesine sundu. Platform da devlet medyası reklamcılığına yönelik yasağına muafiyet kapsamında bu reklamlara müsaade verdi. Kelam konusu rapor, ABD’deki ekonomik sakinlik nedeniyle şirketin büyüme gayelerini tutturma baskısı altında, Çin’in kıymetli hale geldiğini gösteriyor.

Twitter içerisindeki kaynaklara nazaran Çin’deki oyun, e-ticaret ve teknoloji firmaları platformun kıymetli müşterileri ortasında yer alıyor. Twitter’ın Çinli müşterilere denizaşırı reklam satışının yılda yüz milyonlarca dolar olduğu varsayım ediliyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.