Toplumsal medyada ‘hanım kızımız’ ve ‘sürtük’ tartışması: ‘Asıl rezil ‘sürtük’ sözüne alkış tutanlar’

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşım ile CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nu amaç almıştı.

Kılıçdaroğlu’nun tercüman için kullandığı ‘hanım kızımız’ tabirine karşılık “Rezilsin” diyen Varank’a, toplumsal medya kullanıcıları Erdoğan’ın sarf ettiği ‘sürtük’ sözünü hatırlattı.

ERDOĞAN’IN ‘SÜRTÜK’ KELAMI HATIRLATILDI

Varank’ın bu çıkışının akabinde ise AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birkaç ay evvel Seyahat Parkı hareketçilerine yönelik kullandığı “çürük” ve “sürtük” tabiri hatırlatıldı.

‘Sürtük’ tabiri, toplumsal medyada kısa müddette Türkiye gündemine girdi.

CHP BAYAN KOLLARI: ASIL REZİL ‘SÜRTÜK’E ALKIŞ TUTANLAR

CHP İstanbul Vilayet Bayan Kolları da Bakan Varank’ın CHP başkanına yönelik sözlerine reaksiyon gösterdi. Twitter’dan yapılan açıklamada Erdoğan’ın Seyahat hareketçilerine yönelik kullandığı “sürtük” sözüne atıfta bulunuldu ve “Türkiye rezili de rezilliği de düzgün görüyor. Asıl REZİL ‘Sürtük’ sözüne alkış tutup, ‘Hanım kız’ sözünü aşağılayıcı bulandır…” denildi.

ÇELİK DE AMAÇ ALDI

Öte yandan AKP Sözcüsü Ömer Çelik de Kılıçdaroğlu’nu amaç alarak “Kılıçdaroğlu’nun vazifesi başındaki genç bir devlet görevlisini tehdit ediyor olması da utanç vericidir. Kılıçdaroğlu’nun küçümsemeye çalıştığı arkadaşımız yetenekli, ehliyetli ve vazifesinin şuurundadır. Misyonunu yapan birinin tehdit edilmesine asla müsaade vermeyiz” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.