Son Dakika… Fehime ve Hatice Sultan yalıları İBB’den alındı: İmamoğlu’ndan birinci açıklama

İstanbul Valiliği’nde toplanan Bölüm Tasfiye ve Paylaştırma Kurulu, Fehime Sultan ve Hatice Sultan yalılarının mülkiyetini İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) alarak Hazine’ye devretti.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu kararından akabinde toplumsal medya hesabı Twitter’dan açıklamalarda bulundu. İmamoğlu paylaşımında reaksiyon göstererek,”Bugün İBB’nin milyarlarca lira pahasındaki 2 mülküne daha merkezi yönetim tarafından el konuldu. Hem hukuk nezdinde iflas etmiş bir dayatma, hem de halk nezdinde iflas etmiş bir idare anlayışı ile bir kere daha muhattap olduk. Hukuksal olarak sonuna kadar bahsin takipçisiyiz” dedi.

NE OLMUŞTU ?

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, İBB’nin en kıymetli gayrimenkullerinden olan Hatice ve Fehime Sultan yalılarına el konulmak istendiğini söylemişti.

İmamoğlu, “İstanbul halkının malını gasp etmeye dönük, İstanbul idaresinin, İstanbul halkı ismine çabasının önüne, ne yazık ki devletimizin öteki kurum ve kuruluşlarını kullanarak, ucunda hangi kişinin hangi kurum ya da şahısların ya da şirketlerin çıkarının olacağını şimdi bilemediğimiz, yarın öbür gün nitekim çok daha evvel yaşadığımız trajik, trajikomik, utanç verici birtakım uygulamaların bir benzerinin yaşanma ihtimalini öngördüğümüz bir sürecin açıklamasını yapmak için buradayım” demişti.

Öte yandan İBB Genel Sekreteri, İBB Genel Sekreter yardımcıları, İBB meclis üyeleri, Boğaziçi İmar Müdürlüğü ve İBB Emlak İdare Daire takımları Ortaköy’de bulunan Fehime Sultan ve Hatice Sultan yalılarına alınmamıştı. İBB heyeti, savcılığa giderek kabahat duyurusunda bulunmuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.