Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Konya’da öldürülen hekimle ilgili konuştu

Konya Kent Hastanesi’ndeki silahlı taarruzda hayatını kaybeden kardiyoloji uzmanı Dr. Ekrem Karakaya’nın cenaze merasimi memleketi Kayseri’de yapıldı.

Çok sayıda vatandaşın katıldığı cenazede Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca da yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karakaya’nın ailesiyle telefonda görüşerek taziyelerini iletti.

Develi ilçesinde düzenlenen cenaze merasiminin akabinde açıklamalarda bulunan Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, teröre verilen imtihan üzere sıhhatte şiddet için de vereceklerini kaydetti.

“Terörle verdiğimiz imtihanı daima birlikte sıhhatte şiddet için de vereceğiz”

Bakan Koca, açıklamasında şu tabirlere yer verdi:

“Bugün tarifsiz bir acı yaşıyoruz. Diğerini ömrünü korumak için yemin eden bir doktorumuzun canına kıyıldı. Bir baba, bir evlat, bir eş, bir doktor kardeşimizi hayattan kopardılar. Cahilce katledildi. Şehidimiz Dr. Ekrem Karakaya’ya Allah’tan rahmet diliyor, ailesine, yakınlarına, sıhhat topluluğuna başsağlığı diliyoruz. Terörle verdiğimiz imtihanı daima birlikte sıhhatte şiddet için de vereceğiz. Hiçbir doktor arkadaşım, hiçbir çalışan arkadaşım asla yalnız olduğunu hissetmemeli.

“Sağlıkçılarımıza kalkan her el toplumumuzun, halkımızın canına kast etmiş oluyor”

Devlet iradesinin, bütün gücüyle yanımızda olduğunu bilelim. Vatandaşlarımıza, halkımıza, bilhassa tabip arkadaşlarımıza, sıhhat çalışanlarımıza daha çok hürmet ve bilhassa değerli bir tavır bekliyorum. Sıhhat çalışanlarımıza, doktor arkadaşlarımıza kalkan her el toplumumuzun, halkımızın canına kast etmiş manasına geliyor. Milletimizin başı sağ olsun.”


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.