Şanlıurfa’da toplu taşımaya 1 yılda üçüncü artırım

AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma fiyatlarına bir yıl içerisinde üçüncü artırımı yaptı. Böylece yıl başında 3.50 kuruş olan tam bilet fiyatı 5 lira 50 kuruşa yükselmiş oldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Uyum Merkezi’nin 3 Ocak 2022’den itibaren uygulama kararı aldığı toplu taşıma fiyatlarıyla 1 lira 80 kuruş olan öğrenci taşıma fiyatı 2 liraya, 2 lira 70 kuruş olan tam bilet fiyatı 3 lira 50 kuruşa, 2 lira 40 kuruş olan öğretmen bileti ise 3 liraya yükselmişti.

Geçtiğimiz Mart ayında alınan kararla ise, öğrenci bileti 2 lira 50 kuruş, tam bilet fiyatı 4 lira 50 kuruş, öğretmen bileti de 4 lira oldu.

Önceki gün toplanan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Uyum Merkezi, 4.50 kuruş olan tam bilet fiyatını 5 lira 50 kuruşa, 2 lira 50 kuruş olan öğrenci biletini 3 liraya, 4 TL olan öğretmen taşıma fiyatını de 5 TL’ye yükseltildi.

Böylelikle 3 Ocak 2022’ta 2 lira olan öğrenci taşıma fiyatı 3 lira, 2 lira 70 kuruş olan tam bilet fiyatı 5 lira 50 kuruş, 3 lira olan öğretmen taşıma fiyatı de 5 liraya yükselmiş oldu.

YIL BAŞINDA 3,50 ARTIK 5,50

Şanlıurfa’da bir yılda üçüncüsü yapılan toplu taşıma artırımı bugünden itibaren uygulamaya geçerken, vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi tarafından kente getirileceği açıklanan lakin gelişi sık sık ertelenen troleybüslerin biran evvel getirilmesini istedi.

DEVA Partisi Şanlıurfa Vilayet Lideri Ahmet Tüysüz ise, AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım artırımını toplumsal medya hesabından, “Yakıtın litresi 30 TL olduğu halde bunu biletlere artırım olarak yansıtmayan belediyemize halkımız ismine teşekkürü borç biliriz” halinde ironiyle eleştirdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.