Prens William için basılan madeni para tartışılıyor: Bu gür saçlı adam kim?

Birleşik Krallık’ta tahtın ikinci varisi Prens William’ın 40. doğum günü için Kraliyet Darphanesi (The Royal Mint) tarafından basılan 5 sterlindeki kişi tartışılıyor. Saçları dökülen Prens William’ın madeni parada gür saçlı ve keskin bakışlı olarak gösterilmesi toplumsal medyada alay konusu olurken birebir vakitte öteki bireylere de benzetildiği yorumlar yapıldı.

Newsweek mecmuası Cambridge Dükü Prens William’ın resmedildiği madeni parayla ilgili yorumları derledi. Buna nazaran, kimi toplumsal medya kullanıcıları madeni paradaki kişiyi 1969 üretimi Western sineması Butch Cassidy and the Sundance Kid’in yıldızı Paul Newman’in gençlik fotoğrafına benzetti.

İskoçyalı komedyen Janey Godley ise Twitter hesabından “90’lı yıllarda bir barım varken bira teslimatı için gelen adama sahiden benziyor, sanırım onun ismi Davie Denholm’du. İkiz kardeşi vardı Terry, cam temizleyicisi. Fakat o olduğunu sanmıyorum” yazdı.

The Guardian’ın haberine nazaran, madeni parayı tasarlayan The Royal Mint’ten Clare Maclennan ise “zarif” dizaynda Prens William’ın olgunluğu ve zarafetini yansıtmak istediklerini belirtti.

Tasarım için dijital platformda birtakım heykel teknikleri kullandığını söyleyen Maclennan, “Tasarım, majestelerinin genç bir baba olmasının taze gücü ile kraliyet pozisyonunun törensel tabiatı ortasında bir istikrar kuruyor. Klasik bir yan profilden fazla daha dinamik bir portre yaratıldı” dedi.

The Royal Mint’in Prens William’ın 40. yaş günü için bastığı madeni paranın öteki yüzünde ise Jody Clark tarafından tasarlanan Kraliçe II. Elizabeth resmediliyor. Madeni paranın sınırlı sayıda piyasaya sürüleceği belirtildi. (DIŞ HABERLER)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.