Ozan Tufan: Ali Koç’a çok kırgınım

İngiltere Championship takımlarından Hull City’nin yeni transferi Ozan Tufan, yeni dönem öncesinde gündemdeki birçok bahse ait Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’den Hull City’e transfer olan ulusal futbolcu Ozan Tufan, “Mental manada daha rahat olacağım için yurt dışını tercih ettim. Türkiye’de biraz yoruldum, baş olarak çok yoruldum. 1 maç güzel oynayıp, 1 maç makûs oynayıp, Ozan maç seçiyor, makus üzere cümleler beni çok rahatsız etti. Dediğiniz üzere Türk oyuncuda daima bir kurban aranır ya, o kurbanlardan birisi, en doruktaki isim yıllarca daima ben oldum. Beni üzen taraflardan birisi oydu” dedi.

“Alışma sürecim var”

Yeni kadrosunda şimdi alışma sürecinde olduğunu tabir eden Ozan Tufan, “Hazırlıklar âlâ geçiyor. Kadroyla bir adaptasyon sürecim var, yabancı arkadaşlarımla. Ben yabancıyım daha doğrusu. Dönem başı, tempolu, güç. İngiltere’de daha sert bir idman programı var. Memnunum. Dediğim üzere alışma sürecim var. İlerleyen günlerde hazırlık maçlarıyla birlikte daha da hoş oturacağını düşünüyorum” diye konuştu.

“Özel olarak çok çalıştım”

Fenerbahçe’de takım dışı kaldığı devirde ferdi olarak çalışmalar yaptığını söz eden Ozan Tufan, yaptığı idmanların meyvesini şu an aldığını söyledi.

Tecrübeli orta saha oyuncusu, “Geçen sene 3.5-4 ay takım dışı olayım vardı Fenerbahçe’de. Ben o periyot kulüpten müsaade alarak Belgrad’a gitmiştim. Orada özel bir hocayla günde 11 saat, çift idman programım vardı. O programı yaptım, hazırlanma süreci olarak. Sene sonunda Fenerbahçe’de kalırım ya da öteki yere gidersem diye. O benim için çok hoş oldu. Şu an Hull City’de de onun ekmeğini yiyorum diyebilirim. Zira o idmanları yapmasaydım, beni güç şeyler bekliyordu.” şeklinde konuştu.

“Keşke Premier Lig’de kalıcı olsaydım”

Geçen dönem kısa bir devir Premier Lig’de forma giydiğini ve hayalini gerçekleştirdiği için çok keyifli olduğunu söyleyen Ozan Tufan, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Premier Lig, sıkıntı bir lig. Dünyanın en güzel ligi olan bir platformda, Watford ekibiyle biz küme düşmeme uğraşı veriyorduk. Bizim için çok zordu, benim açımdan çok zordu. Zira tempo çok yüksek. Biz Türkiye’de altyapıdan yetiştiğimiz için o tempoya bir anda ayak uyduramadım. Benim için güç oldu. 1-2 ay adaptasyon sürecim vardı. Birkaç maç kendi açımdan kötü değildi lakin Premier Lig’de bu kabul edilebilir bir durum değil. Üst seviye oyuncuların olduğu, tüm yıldızların bulunduğu bir lig benim için his manasında çok hoştu fakat skor, performans manasında çok yorucuydu. Ben o duyguyu tattığım, istediğim hayali gerçekleştirdiğim için çok memnunum. Keşke daha kalıcı olabilseydim. Beni daha tatmin ederdi. Hull City’de de tıpkı hisleri yaşıyorum. Championship’te olması, beni çok etkilemedi. Dünyanın en çok izlenen 6 liginden bir tanesi. Avrupa’daki bir ligin üstünde. Bunu da söyleyebilirim. Araştırmacılar tarafından ismi konulan bir statü. Benim için Acun ağabeyin, Shota hocanın olması en büyük etkenlerden birisi. Ben orada olduğum için çok memnunum. Türk bir oyuncu olarak, sahibi Türk olan bir kadrosu Premier Lig’e çıkarırsak, benim için gurur verici olur.”


“Kafam rahat olursa her şeyi başarabilirim”

Mental açıdan rahat olduğu vakit her şeyi yapabileceğini belirten Ozan Tufan, “Ben şu anda 27 yaşındayım. Hull ile 3 yıllık bir kontratım var. Olağan ki gayem öncelikle bu sene ekibimi Premier Lig’e çıkartmak, o başarıyı elde etmek, elimizden geleni yapmak. Futbolda her şey var. Lakin ben oralarda kalıcı olmak istiyorum. Kendimi o klasmanlarda, platformlarda görmek istiyorum. Benim için gerçek olan da odur. Bunu başarabileceğime inanıyorum. Başım ve mental olarak rahat olduğum vakit ben her şeyi yapabilen bir beşerim. Başım rahat olduğu sürece ben her şeyi yapabileceğimi düşünüyorum.” dedi.

“Fenerbahçe beni istemedi”

Fenerbahçe’de takım dışı bırakıldığı devir hakkında da konuşan Ozan Tufan, şöyle konuştu:

“Biz takım dışı kaldıktan sonra bizimle hiçbir formda irtibata geçilmedi. Menajerlerimizle de bizimle de irtibat kurulmadı. Söylediklerim de 6-7 ayı buluyor. O periyottan bu periyoda kadar hiçbir formda, veda ederken bile irtibatımız olmadı. Üzücü bir durum. Fenerbahçe’de kalma isteğim vardı fakat Fenerbahçe bunu istemediği için benim kendime bir yol çizmem gerekiyordu. Ben de bu yolu seçtim. Mesut ağabey kalmayı seçti. Kendisini çok seviyorum, hürmetimiz sonsuz. O da kalmak istedi. Beklediğinde badireleri olacak. Kadroya dönecek mi, dönmeyecek mi? Çok karışık. Ben de tıpkı biçimde kalsaydım, affedeceklerini, gruba dönmemi sağlayacaklarını düşünmüyordum. O sebepten ötürü bu türlü bir karar verdim.”


“Ali Koç ve idareye kırgınım”

Fenerbahçe’den ayrıldığı devir için lider Ali Koç ve idaresine kırgın olduğu lisana getiren 27 yaşındaki orta saha oyuncusu, “Tabii kırgınlığım var. Taraftaraa benim hiçbir biçimde kırgınlığım, küskünlüğüm olamaz. Ben hepsini çok seviyorum. Beni yeri geldi yuhalayıp, ıslıkladılar. Benden bekledikleri performansı göremedikleri için. Vakit zaman gördüklerinde de en zirveye koydular. Ben bana bu ilgiyi gösterdikleri için taraftarlara teşekkür ediyorum. Ben vakit zaman onları mutsuz ettiğimde de kendi adıma maçlardan sonra çok üzülüyordum. Haklarını helal etsinler. Tahminen ilerde yolumuz kesişir, bilmiyorum. Benim için onların yeri çok başka. Lakin lider ve idare bazında olaya bakarsak bu hususta benim çok farklı fikirlerim var. Hak edilmemiş bir durumun içerisindeyim. Hiçbir sebep, münasebet sunulmadan, ne olduğunu bilmediğim bir halde takım dışı kaldım. Beni üzen taraf bu. Keşke bir münasebet belirtselerdi. Fakat basında okuduğumuz şeylere nazaran bir husus var. Lakin o bahislerin hiçbirinin doğruluk hissesi yok. Ozan şunu, bunu yaptı üzere cümleleri var. Ancak hiçbir doğruluk hissesi yok. Beşerler ve Fenerbahçe taraftarı bunu bilsin, benim için kâfi. Ben hiçbir biçimde sorunum olmadığını söyleyebilirim.” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.