Müzisyen Alpay Şalt’tan kamyoncu isyanı!

Müzisyen Alpay Şalt, oturduğu Zekeriyaköy Birinci Cadde Bahçeköy yönü, Varyant Yokuşu’nda ‘kamyon giremez’ tabelası olmasına rağmen kamyonların kurallara uymamasını protesto etti.

Sabah saatlerinden itibaren caddede bulunan ‘kamyon giremez’ tabelasının önüne gelen Şalt, davul çalmaya başladı. Davul çalarken yoldan geçen kamyonlara ‘kamyon giremez’ tabelasını gösterdi. Şalt’ın aynı zamanda davulunun önüne ‘kamyon giremez’ tabelası astığı görüldü. Bu zamana kadar bu süreci birçok kuruma şikayet ettiğini söyleyen Şalt amacının farkındalık yaratmak olduğunu belirtti.

Alpay Şalt, 35 yıllık bateristim ve Zekeriya köyde oturuyorum. Son iki yıldır burada korkunç bir kamyon gürültüsü oluştu. Gürültüye gelip baktığımda burada bir kamyon giremez tabelası gördüm. Ancak buradan günde 50-60 tane kamyon geçiyor. Hatta bazen tır bile geçtiği oluyor. Gerekli yerlere yazıları yazdım. Bu alanda denetim yapılması ve EDS takılmasını istedim. Benim şikâyetlerim üzerine bu yolun başına bir tabela daha asıldı. Ancak herkes o tabelayı da görmezden geliyor ve yola devam ediyor. Burası ölümlü kazaların olduğu dik ve dar bir yokuş. Burada zaten kamyonların hareket kabiliyetleri çok az ve kamyonlar yokuşu çıkmakta çok zorlanıyor. Özellikle de kamyon çıkarken çıkardığı ses bizi rahatsız ediyor dedi.

‘Burada kamyon giremez tabelası varken kamyonların geçmesi benim garibime gidiyor’ diyen Şalt, Gerekli tüm yerlere yazılarımı yazdım. Ancak kimse bir şey yapamadı. Ben de kamyonlar belki tabelayı okuyamıyorlardır diye. Davulumla eylem yapmaya karar verdim. Hatta davulun önüne de kamyon giremez tabelası koydum. Geçen kamyonculara tabelaları gösteriyorum. Onlar da korna çalıp geçiyorlar. Biz de böyle eğleniyoruz. Eğlenmeli miyim yoksa ağlamalı mıyım bilmiyorum. Farkındalığı yarattık diye düşünüyorum. Çünkü trafik polisi geldi. Çünkü ben defalarca aramama rağmen kimse gelmemişti. Demek ki böyle davul çalmam gerekiyormuş diye konuştu. Zekeriyaköy Varyant Yokuşu başında oturan Alessandra Skonyamilo ise Kamyon giremez tabelası olmasına rağmen kamyonlar geçiyor buradan. Ben de çok şikâyetçiyim. Evde oturduğumda gürültüden duramıyorum. Bugün de çamaşırları asıyordum. Müzik sesini duyunca bir şeyler oluyor diye çıktım ifadelerini kullandı.

Müzik dünyasının tanınmış isimlerinden Alpay Şalt, 90’lı yılların ünlü rock gruplarından Whisky’nin bateristliğini yapmıştı. Şalt, Erkin Koray gibi ünlü müzisyenlerin albümlerinde de bateri çalmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.