Kubilay Aka ile Beyza Güneş uzlaştı, dava düşürüldü

Oyuncu Kubilay Aka ile Beyza Güneş ortasındaki ifşa davasında mahkeme, tarafların uzlaşması nedeniyle davanın düşürülmesine karar verdi.

Oyuncu Kubilay Aka uyurken çekilmiş fotoğraflarını toplumsal medyadan paylaştığı teziyle eski sevgilisi Beyza Güneş’ten şikayetçi olmuştu. Güneş ise Aka hakkında tehdit ve hakaret ettiği argümanıyla karşı şikayette bulunmuştu.

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede Beyza Güneş hakkında 8 yıla kadar, Güneş’i tehdit edip hakaret bildirisi attığı argüman edilen Kubilay Aka hakkında ise 4 yıla kadar mahpus istemiyle dava açılmıştı.

Beyza Güneş

“UZLAŞTIK, ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM”

İstanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün yapılan duruşmaya oyuncu Kubilay Aka avukatıyla katıldı. Beyza Güneş ise duruşmaya katılmadı.

Kubilay Aka savunmasında, “Bu olay sonrasında Beyza ile ortamızda anlaştık ve uzlaştık. Şikayetçi değilim” dedi.

Duruşma savcısı temel hakkındaki mütalaasında, sanıkların birbirlerinden şikayetçi olmaları nedeniyle dava açıldığını ve isnat edilen hataların uzlaşma kapsamında kaldığını belirtti.

Mütalaada, tarafların uzlaşması nedeniyle davanın düşürülmesi tarafında karar verilmesi talep edildi. Sanık Kubilay Aka, mütalaaya katıldığını belirtti. Aka’nın avukatı ise, “Mütalaaya katılıyoruz, davanın düşürülmesini istiyoruz” dedi.

Mahkeme, Kubilay Aka ve Beyza Güneş’in karşılıklı anlaşarak uzlaşması nedeniyle davanın düşürülmesine karar verdi. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.