Instagram’ dan ihtilal niteliğinde karar! Görüntüler için yeni güncelleme geliyor: Şayet 15 dakikadan kısaysa…

Reels ve görüntü paylaşımıyla dikkat çeken Instagram, getireceği son özellik ile adeta ihtilal yaratacak. Şirket tarafında yapılan açıklamada, platformda işbirliği yapmayı, reels oluşturmayı ve paylaşmayı daha eğlenceli ve kolay hale getirdiğini söylediği yeni bir özellik getireceklerini duyurdu. Yeni gelen bu özellik ise kullanıcıları bir epey şaşırtacak.

INSTAGRAM’DAN İHTİLAL NİTELİĞİNDE KARAR

Instagram tarafından alınan son karara nazaran, Reels’ı görüntü gönderilerine katacak. Şayet görüntü gönderiniz 15 dakikadan kısaysa Reels olarak paylaşılacak. Bu değişiklikten evvel yayınlanan görüntüler ise görüntü olarak kalacak ve Reels olarak düzenlenmeyecek. Profilinizdeki görüntü ve Reels sekmesini de birleştirecek, böylelikle tüm görüntüleriniz için tek bir sekme olacak.

Instagram tarafından yapılan resmi açıklamada, “Reels, Instagram’da görüntü izlemek ve oluşturmak için daha sürükleyici ve eğlenceli bir yol sunduğundan, bu yaratıcı araçları ve tam ekran tecrübesini görüntü gönderilerinize de getiriyoruz.” sözleri kullanıldı.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA AKTİFLEŞTİRİLECEK

Videolara gelecek olan bu özelliğin gelecek haftalarda kullanıcıların hizmetine sunulması bekleniyor. Kullanıcıların bu özelliği nasıl karşılayacağı ise merak konusu oldu.

YENİ REELS ŞABLONLARI GELİYOR

Öte yandan gelecek olan bu değişikliğin dışında Instagram’a Reels oluşturmayı kolaylaştıran Reels Şablonları, Fotoğraflar için remiks ve yeşil ekran dayanağı getiren Remiks İyileştirmeleri ve kullanıcıların ön ve art kameralarını birebir anda kullanarak içerik oluşturmasını sağlayan çift kamera takviyesi de kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.