İBB İstanbulkart bedellerine yüzde 100 artırım yaptı

İBB İstanbul kartlara yine artırım yaptı..

BELBİM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri AŞ geçtiğimiz şubat ayında İstanbulkart bedellerine yüzde 92 oranında artırım uygulamıştı.

Anonim İstanbulkart yüzde 92 artışla 13 liradan 25 liraya, öğrenci, öğretmen ve 60 yaşını dolduranların toplu ulaşımda kullandığı İndirimli Kart ile Fiyatsız Kart ve Mavi Kart yüzde 75 artırımla 20 liradan 35 liraya çıkarılmıştı.

Edinilen bilgilere nazaran İBB bu kere, İstanbul’da, otobüs, metro, tramvay, vapur ve metrobüs üzere ulaşım araçlarında kullanılan İstanbulkart bedellerine yüzde 100’e varan oranda artırım yaptı.

Anonim İstanbulkart vücudu 25’ten 50 TL’ye çıkarıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) bugünden itibaren uygulamaya koyduğu artırımlı tarifeye nazaran “Anonim İstanbulkart” bedelinde, 25 liradan 50 liraya yükselerek yüzde 100 artış oldu.

İndirimli kartlar 35’ten 60 TL’ye yükseldi

Öğrenci, öğretmen ve 60 yaşını dolduranların toplu ulaşımda kullandığı “İndirimli Kart”, 65 yaş üstü vatandaşlar ile zabıtalar, anneler, engelliler, emniyet hizmetlerinde çalışanlar, basın mensupları, ulusal atletler ve sıhhat çalışanlarının da kullandığı “Ücretsiz Kart” ile “Mavi Kart” fiyatları, yaklaşık yüzde 72 artırımla 35 liradan 60 liraya yükseldi.

Güncellenen başka fiyatlar

Denetim Kartı 50 liradan 75 liraya, Ada Sakini Kartı 35 liradan 60 liraya, bireye özel dizaynlı İstanbulkart 40 liradan 60 liraya, İşçi ve Stajyer Devam Denetim Sistemi Kartı 35 liradan 60 liraya, Araç Kullanım Dokümanı Kartı ise 50 liradan 75 liraya çıkarıldı. Artırımlı fiyat tarifesi İstanbulkart’ın internet sitesine eklendi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.