Hulusi Akar’dan operasyon iletisi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 13. Büyükelçiler Konferansı’nda gündeme ait kıymetli açıklamalarda bulundu.

Bakan Akar, “Cumhuriyet tarihimizin sahiden en ağır günlerini yaşıyoruz kara, deniz, hava kuvvetlerimiz olarak. Milletlerarası ortamda Türkiye Cumhuriyeti Devleti özne haline gelmiş durumda” dedi.

“Terörist neredeyse maksadımız orası”

Bakan Akar, terörle gayrete ait, “Kimsenin toprağında gözümüz yok. Faaliyetlerimiz Suriye’nin kuzeyinde devam ederken, Irak’ın kuzeyinde de terörle gayretimizi sürdürüyoruz. Evvelden hudut ötesine atılıyorlardı, güçlenip tekrar geliyorlardı, artık o denli değil, terörist neredeyse maksadımız orası. Evet, terörist varsa amaç. Bizim tek maksadımız teröristler.


“Kürtler Araplar bizim kardeşimiz”

Kürtler, Araplar bizim kardeşimiz. Maalesef içeride ve dışarıda kimileri bunun şuurlu bir biçimde istismar ediyorlar. Bütün operasyonlar bizim karnemizdir. Terör koridoru parçalandı bundan sonra da ne olursa olsun buna müsaade etmeyeceğimizi söyledik.  Bölgedeki teröristlerin çıkarılması konusunda bize taahhütte bulundular, kelamın yerine getirilmesi için hatırlatmayı sürdürüyoruz” diye konuştu.

“Terör belasından milletimizi kurtarmakta kararlıyız”

Akar, “Biz bu operasyonları yapmasaydık şu anki göçün çok daha fazla olacağı da aşikardı. Terörle gayretin fiziki kaideleri çok sıkıntı, arazi çok keskin bilhassa Irak’ın kuzeyinde. Bu ortamda Mehmetçik büyük bir fedakarlık yapıyor. Irak’ın kuzeyindeki operasyonlar sonunda terör örgütlerinin büyük bir çöküş içinde olduklarını, elebaşlarının iki gece birebir yerde yatmadıklarını, bunun getirdiği panik içinde olduklarını, teröristlerin elebaşlarının açıkça kendi elemanlarına gidin ne yaparsanız yapın, temiz insanları katletmek dahil, ormanların yakılması dahil, turistik bölgeler dahil taarruzlar düzenlenmesi için teröristleri teşvik ettiklerini de görüyoruz. Biz terör belasından milletimizi kurtarmakta kararlıyız” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.