Havelsan duyurdu… Milli Eğitim Bakanlığı ile iş birliği sağlandı!

HAVELSAN, Türk savunma sanayiinde önemli bir yere sahip olan bir yazılım ve yapay zekâ merkezidir. Şirket, mühendis adaylarına yönelik olarak “Mühendis Gençler Projesi” için dikkate değer bir anlaşmaya imza attı. Bu program sayesinde geleceğin mühendisleri bugünün HAVELSAN mühendisleri ile bir araya geliyor ve teknoloji alanında önemli bir deneyim kazanıyorlar.

Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan iş birliği anlaşması sayesinde, program daha da güçlendiriliyor. HAVELSAN, bu programda mühendislik hayali olan gençlerin projelerini değerlendiriyor ve teknik koçluk desteği sağlıyor. Böylece, gençlerin projeleri gerçeğe dönüştürülerek Türkiye’nin savunma sanayisine katkı sağlanıyor.

MÜHENDİS GENÇLERE VERİLECEK EĞİTİMLER

HAVELSAN’ın Twitter zerinden yaptığı açıklamada gençlerin mühendislik kabiliyetlerinin artırılacağı belirtiliyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamada;

“Mühendis Genç Projemiz için Milli Eğitim Bakanlığı ile iş birliği protokolü yaptık. 

Protokol kapsamında; MEB’in tespit ettiği başarılı ve seçkin öğrencilere HAVELSAN’ın mühendislik kabiliyetleri aktarılacak ve geleceğin Mühendis Genç adayları eğitilecek” denildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir