HAVA DURUMU I Bugün hava nasıl olacak? 5 Eylül Pazartesi hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu hakkında, resmi Twitter hesabı üzerinden ve sitesinden günlük kestirimleri yayınladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Marmara’nın güney ve doğusu, Karadeniz, Batı Akdeniz’in iç bölümleri ile Afyonkarahisar, Konya, Aksaray, Kars ve Ardahan etraflarının mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

Yağışların; Samsun, Giresun ve Sinop etrafları ile Kastamonu’nun kuzeyi, Trabzon’un batı ve doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize, Artvin’in kuzeyi, Ordu etrafları ile Samsun’un doğusunda yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor.

Peki bugün hava nasıl olacak? 5 Eylül 2022…

5 Eylül 2022 Cuma hava nasıl olacak?

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklıklarının 2 ila 6 derece azalacağı, kuzey kesitlerde mevsim normalleri altına, öteki yerlerde mvsim nomralleri civarına ineceği varsayım ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu bölümlerde güneyli taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege’de kuvvetli ve yer yer kısa vadeli fırtına (40-70 km/sa) halinde eseceği varsayım ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ VE ŞİDDETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT!

Yağışların; Samsun, Giresun ve Sinop etrafları ile Kastamonu’nun kuzeyi, Trabzon’un batı ve doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize, Artvin’in kuzeyi, Ordu etrafları ile Samsun’un doğusunda yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege’de kuvvetli ve yer yer kısa müddetli fırtına (40-70 km/sa) formunda eseceği beklendiğinden yaşanabilecek Ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.