Gedson Fernandes: Galatasaray haberlerine güldüm

Beşiktaş’ın devre ortasında anlaşıp dönemin ikinci yarısında Çaykur Rizespor’a kiraladığı Gedson Fernandes, 27 Haziran Pazartesi başlayacak hazırlıklara katılmak için 5 gün öncesinden İstanbul’a geldi.

Hürriyet Gazetesi’nin sorularını yanıtlayan Portekizli futbolcu, siyah-beyazlı kulübe transfer sürecinden Galatasaray argümanlarına ve Türkiye’deki maksatlarına dek merak edilen birçok bahse açıklık getirdi. Gedson Fernandes’in açıklamaları şöyle:

“Beşiktaş ödemeler konusunda garanti sundu”

“Başkan Ahmet Parıltı Çebi ve Ceyhun Karı ile geçen dönem ortasında konuştuk. Çebi’nin benimle ilgili projesi açık ve netti. Ödemeler konusunda garanti sundu. Menajerim Ahmet Bulut’un görüşleri de gelmemde tesirli oldu.

“Beşiktaş’ta yabancı kontenjanı dolu olduğu için beni Rizespor’a kiralık göndermek istediklerini bildirdiler, eninde sonunda Beşiktaş’a döneceğim için kabul ettim. Rizespor Lideri Tahir Kıran benim için büyük fedakarlıklar yaptı. Küme düşmemize çok üzüldüm. Bu türlü liderler başarısızlığı hak etmiyor.

Hayatım boyunca verdiğim kelamları daima tutmuşumdur. Ben Türkiye’ye geldiğim birinci günden bu yana daima birebir şeyleri söyledim. ‘Her ne olursa olsun, ben transfer kelamı verdiğim Beşiktaş’tan vazgeçmem’ dedim.”


“Galatasaray haberlerine güldüm”

“Ara transferde Türkiye’den beni birinci arayan Beşiktaş oldu, onlara da ‘Evet’ dedim, iş bitti. Beşiktaş’la muahedeyi yaptıktan sonra, daha evvel kiralık oynadığım Galatasaray’ı hiç düşünmedim. Onlarla hiç görüşmedim de. Bu süreçte Avrupa’dan teklifler geldi, onları da reddettim. Galatasaray’a geleceğim formundaki haberlere güldüm açıkçası.”

“Şampiyon olabileceğimize inanıyorum”

“Yeni dönemde tek amacımız şampiyonluk. Rakiplerin durumu beni ilgilendirmiyor. Beşiktaş, güçlü bir takıma sahip. Rachid Ghezzal, Valentin Rosier, Francisco Montero, Josef de Souza, Romain Saiss, Avrupa’da bilinen oyuncular. Ersin Destanoğlu, Mert Günok, Necip Uysal üzere Türk futbolcuların da yardımıyla şampiyon olabileceğimize inanıyorum.”


“Arda Turan çok yetenekli”

Gedson Fernandes, 2020-21 döneminde Galatasaray’da birlikte forma giydiği Arda Turan’ın en az 1 yıl daha futbola devam etmesi gerektiğini söyledi. Portekizli yıldız, “Arda futbolu bırakırsa üzülürüm, zira sahiden çok yetenekli” tabirini kullandı.

Gedson, Beşiktaş’ı tercih etmesinde İstanbul’un hoşluklarının kıymetli rol oynadığını da kelamlarına ekledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.