Fransa’da düşük maliyetli çizgilerdeki trenleri haşereler bastı

BFMTV’nin haberine nazaran, Fransa Genel İş Konfederasyonu (CGT) Demir Yolu Ünitesi tarafından yayımlanan açıklamada, Fransız demir yolu şirketi SNCF’ye ilişkin Ouigo trenlerinin kimilerindeki sıhhate ziyanlı şartlar kınandı.

Düşük maliyetli uzun ara trenleri işleten Ouigo trenlerindeki şartların her geçen gün daha da kötüleştiğine ve hem yolcuları hem de çalışanları etkilediğine dikkati çekilen açıklamada, “Artık yolcularımıza düzgün seyahat imkanı ve hijyenik trenler sağlamayı garanti edemiyoruz, ayrıyeten demir yolu çalışanları için kabul edilebilir çalışma şartları temin edemiyoruz.” tabiri kullanıldı.

CGT Demir Yolu Ünitesi yetkilileri, trenlerin güvenliği konusunda meşakkat olmadığını lakin şirketin konfor ve paklık konusunda kesintiler yaptığını kaydetti.

Sosyal medyada kullanıcıların paylaştığı fotoğraflarda, bilhassa Paris-Lyon Saint-Exupery sınırında çalışan trenin vagonlarında çok sayıda hamam böceği ve haşere bulunduğu görülüyor.

Diğer yandan SNCF kelam konusu trenin çizgiden kaldırıldığını duyursa da yolcular böcek istilasına dair fotoğraf ve görüntüleri toplumsal medyada paylaşmayı sürdürdü.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.