Fenerbahçe Lideri Ali Koç: ‘Şimdi hesap sorma vaktidir!’

Fenerbahçe Spor Kulübü Lideri Ali Koç, 3 Temmuz 2011 Futbolda Şike Kumpası davasının başlangıç yıl dönümünde Fenerbahçe TV’ye açıklama yaptı.

Ali Koç, yaptığı açıklamada FETÖ saldırısını vurgularken hukuksal uğraş için birlik ve beraberlik davetinde bulundu.

Ali Koç’un açıklaması şu formda:

Fenerbahçe’nin bugünlerinde, bu haklı duruşunda başta eski Liderimiz Sayın Aziz Yıldırım olmak üzere devrin yöneticilerinin ve tüm topluluğun eşi gibisi görülmemiş asil bir duruşu var. Bugün ise Fenerbahçe Spor Kulübü hukuksuzluğa karşı, türel galibiyeti, zaferi elde etmiş, hukuk nezdinde masumiyeti kanıtlanmış biçimde dimdik ayaktadır. Geldiğimiz nokta prestijiyle omuzlarındaki ağır yükten kurtulmuş, gururla haklılığını kanıtlamış, hafiflemiş, yorgun fakat onurlu ve onurlu bir topluluktur. ‘Bugün, bu gayretin başladığı günün 11. yıl dönümünde haksızların, hukuksuzların, adaletsizce saldıranların hesap verişlerini izleyeceğiz’ demek istediğimiz için biz bu sefer susmayı tercih ettik. ‘Fenerbahçe’nin haklı ve vakur duruşunu susarak ve gözümüz üzerlerinde’ diyerek yansıtmak istedik!

27 Aralık 2021’de açıklanan Yargıtay kararının akabinde aslında Fenerbahçe’nin artık bir şey söylemesine gerek kalmadı! Bu mevzu tartışmaya kapanmıştır. Artık temel konuşması, hesap vermesi gerekenler, kumpası kuranlar, tuzağın modülü olanlar ve bu kumpastan kendilerine yarar sağlamaya çalışanlardır!

3 Temmuz’da Fenerbahçe’ye yapılan hücum FETÖ’nün bu ülkeye verdiği sayısız tahribatlardan biridir. Bu durumu hala kabul etmeyenler bizim için bu örgütün dümenine su taşıyanlardır, bu ülkenin uğraşını yok sayanlardır! O günlerin ne kadar acı olduğunu yaşayanlar bilir. Bizler yaşadık, bizler biliriz! Kelam konusu Fenerbahçe olduğu vakit o denli kelam konusu başka hukuksuz davalar Ergenekonlar ve Balyoz üzere pek çok kumpas davası denilince diğer türlü olmaz. Münasebetiyle ya devletin yanındasınız ya da terör örgütünün yanındasınız. Buna da birilerinin karar vermesi gerekecektir.

Bugüne geldiğimizde Fenerbahçe; çoluğuyla çocuğuyla, genciyle yaşlısıyla, lideriyle idaresiyle, atletleriyle ve çalışanlarıyla Yargıtay kararına kadar topyekun bir gayret verdi. Aslında bu görüntüde milyonların emeği vardır. Bu çabada milyonların uğraşı, emeği vardır. Hepsi Fenerbahçe’nin masumiyetinin temsilidir. Bugün biz burada her bir değerimizle dimdik duruyoruz. Haklılığımızla susuyoruz ve artık konuşması, hesap vermesi gerekenleri bekliyoruz!

Şimdi adaletin yeniden yerini bulmasını istiyoruz. Artık Fenerbahçe için artık konuşma değil, bu profesyonel yapıdan hesap sorma vaktidir. Bundan sonraki tüzel çabamızda birlik ve beraberliğimizi koruyarak, bu çabayı sonuna kadar vermemiz çok çok değerlidir.

Sözlerime son verirken Fenerbahçe’nin ortaya koyduğu gururlu gayretin bir modülü olmuş her bir Fenerbahçeliye canıgönülden teşekkür ediyorum. Allah bir daha ne Fenerbahçemize ne de ülkemize bu türlü bir periyot, bu türlü bir süreç yaşatmasın diye dua ediyorum.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.