Ethereum Balinaları Şaşırtıyor: Bu Altcoin’leri Alıyorlar!

Kripto piyasası düşüş trendini durdurarak Bitcoin ve Ethereum’un toparlanmasına neden oldu. Bununla birlikte, Ethereum düşüşte olduğu için toparlanma kısa ömürlü olabilir. Son yükselişin sadece düşüş haftasına zemin hazırladığını söyleyenlerde var. Bununla birlikte, yatırımcılar panikteyken, Ethereum balinaları bu altcoin projeleriyle meşgul…

Ethereum balinaları hangi altcoin projelerini topluyor?

Son 24 saat içinde birçok yatırımcı pozisyonlarının tekrar yeşillendiğini gördü. Böylece Ethereum balinaları da normal faaliyetlerine devam etti. Ancak büyük yatırımcıların radarına giren yeni kripto paralarda oldu. Fiyatlar tarihi diplerde işlem gördüğü için, şimdi toplanan coin’ler balinaların uzun vadeli birikimi olabilirler.

Geçtiğimiz 24 saatten bu yana, Ethereum balinaları en fazla USDT ve USDC gibi stablecoin’leri satın aldı. Aynı zamanda, popüler oyun tokeni Enjoin (ENJ) biriktiriyorlar. Geçtiğimiz 24 saat içinde balinalar, ortalama 9.487 dolar civarından yüklü miktarda ENJ satın aldı. Böylece ENJ, en çok satın alınan listesinde 4.sıraya ulaştı.

Diğer yandan, popüler metaverse coin SAND, tipik bir balina tokeni olarak kabul edilir. Bu nedenle balina işlemlerinde yoğun bir şekilde yer alıyor. Son 24 saat boyunca ortalama 6.339 dolardan 5.000 SAND satın alındı. ENJ ve SAND, balinaların aktif işlem yaptığı kripto paralar arasında yer alıyor. Her iki token de yazım sırasında yükseliyordu.

Balinalar hangi altcoin’leri hodl ediyor?

Kriptokoin.com olarak analizlerinde yer verdiğimiz üzere, en büyük Ethereum balinalarının ilginç bir portföyü var. WhaleStats verileri, balinaların sevdikleri bir dizi tokeni biriktirmeye devam ettiklerini gösteriyor. Bunlar arasında USDC ve SUDT gibi stablecoin devleri yer almaktadır. Ancak, aralarında borsa kriptolarının da bulunduğu birkaç projeyi de biriktiriyor.

FTT Token, FTX borsasının yerel kripto para birimidir. Şu anda en büyük 5.000 Ethereum balinasının cüzdanın %10’unu kaplıyor. Balinalar toplamda 940,330,107 dolar değerin FTT tutuyor. Diğer yandan, en büyük hodl sıralamasında SHIB ve FTT arasında ciddi bir rekabet var. Shiba Inu, küçük bir farklı şimdilik FTT’nin gerisinde.

Bu mağlubiyet, balinaların meme token’den uzaklaştığı anlamına gelmez. Balinalar şimdilik Shiba’dan uzaklaştı. Eskiye göre SHIB portföylerini bir miktar küçülttüler. Ancak hala ciddi miktarda SHIB tutuyorlar. Balinaların toplam Shiba yatırımı 646.219.449 dolardır. Bu miktarda, en büyük Ethereum balinası arasında %7’lik bir kısma tekabül ediyor. Listenin geri kalanı, tüm varlıklarının sırasıyla %4 ve %3’ünü oluşturan Wrapped BTC ve BEST’i içeriyor. Geriye kalan ve %2’lik paya sahip olan altcoin’lerin listesi:

  • LINK
  • wETH
  • CHSB
  • DAI

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.