Erdal Özyağcılar ‘Balkan Ninnisi’yle ekranlara dönüyor! Çekimler Üsküp’te başladı

Usta oyuncu Erdal Özyağcılar, çok tutulan “Elveda Rumeli” dizisinden sonra yeni bir Makedonya dizisi ile televizyon ekranlarında olacağını bildirdi. Usta oyuncunun yer alacağı dizi ‘Balkan Ninnisi’, Balkan hikayesini anlatacak ve dizinin çekimleri, Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te olacak.

Usta oyuncu Erdal Özyağcılar, her girdiği projede parlamayı başaran iismler arasındaki yerini alıyor. Tiyatro oyunlarıyla perde önünde de herkesin dikkatini oyunculuğundaki performansıyla üzerine toplamayı başaran Özyağcılar, 2007 yılında reyting rekorları kıran “Elveda Rumeli” dizisinin ardından tekrar Makedonya yolculuğuna çıkacağı öğrenildi. 

elveda rumeli

DEV KADRO

En son ‘Yasak Elma’ dizisindeki karakteriyle kendini gösteren başarılı oyuncu, yeni projesi için oldukça heyecanlı olduğunu bildirdi.  Kadronun belirlenmiş olduğu öğrenilen projede yer alan Özyağcılar dizide Süleyman’ı oynayacağı açıklandı. Neriman’ı Özlem Türkad, Ertan’ı Emre Bey, Gülsüm’ü Gözde Çığacı, Mustafa’yı Süleyman Kara, Daniel’, Hakan Boyav, Gülbahar’ı Deniz Gürkan, Pavel’i Kaan Turgut, Hayati’yi Erman Saban ve Arif’i Sarp Bozkurt canlandıracak.

balkan ninnisi

TRT 1’in yaz sezonunda ekrana getireceği yapımlardan “Balkan Ninnisi” dizisinin çekimleri, Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te başladı.

Dizi yapımcılarından yapılan açıklamaya göre, çekimleri 14 Mayıs’ta Üsküp’te başlayan ve Balkan insanının samimi, içten ve neşeli öykülerini anlatan dizi, oyuncu kadrosuyla dikkati çekiyor.

ÜSKÜP’TE BÜYÜK İLGİ

Çekimler için Kuzey Makedonya’ya gelen dizi ekibi, ilgi odağı oldu. Üsküp’teki Türk Çarşısı’ndaki esnaf, alışveriş yapan Üsküplüler ve turistler, dizinin başrol oyuncusu Erdal Özyağcılar ile hatıra fotoğrafı çektirmek için sıraya girdi.

Daha önce rol aldığı ‘Elveda Rumeli’ dizisiyle de büyük beğeni toplayan Özyağcılar, “Balkan Ninnisi”nin hem Balkanlar’da hem de Türkiye’de büyük ilgi çekecek muhteşem bir hikaye olduğunu söyledi.

Balkanlar’da çekilen ve çok sevilen ‘Elveda Rumeli’ dizisinin ardından 13 yıl sonra Üsküp’e geldiğini belirten sanatçı, şunları anlattı:

“Balkan Ninnisi, çok samimi, sıcak, güzel bir hikaye. Köfteci Süleyman’ı canlandırıyorum. Süleyman’ın kız kardeşi, yeğenleri ve damadı var. Dizimiz, bir Osmanlı Konağı’nda çekiliyor. Konak muhteşem. Köfteci dükkanım da öyle. Mekanlar, Üsküp, hikaye harika. Bu dizimizin de TRT 1 ekranlarında izleyicilerin ilgi olacağını düşünüyorum.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.