Elon Musk ilk defa konuştu: Trump, Twitter’a dönüyor mu?

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından binlerce kullanıcının aklında eski ABD Başkanı Donald Trump belirsizliği yatıyor. Elon Musk, Twitter hamlesinden sonra ilk kez Trump’ın hesabının askıya alınmasıyla ilgili konuştu.

Trump’ın Twitter’da olup olmayacağına dair Elon Musk’la konuşan bazı kaynaklar, Wall Street Journal’a açıklamalarda bulundu. Musk’a yakın kaynaklara göre Tesla CEO’su, Donald Trump’ın hala Twitter’a erişme hakkına sahip olmamasından “dehşete kapıldı”.

Elon Musk, satın almak için verdiği parayı Twitter’dan kazanacak: İşte fikirleri

Musk, Trump’ın Twitter’da yasaklanmasıyla dehşete düştü

Tesla ve SpaceX’in CEO’su, Twitter yönetim kurulunun 25 Nisan’da kabul ettiği 44 milyar dolarlık satın alma sonrasında birçok soruyla karşı karşıya kaldı. Twitter’da özgür düşünceye izin vereceğini söyleyen Musk, bu planın sonucu olarak eski ABD Başkanını Twitter’a geri getirebilir.

Elon Musk Twitter’ı satın alma teklifinde bulunduğundan beri, binlerce yasaklı kullanıcı hesaplarını ne zaman geri alacaklarını sordu. Bu kişilerin başında yer alan Donald Trump’ın ise Twitter’a geri dönmek istemediği öğrenildi.

Eski Başkan Fox News’e verdiği demeçte, Twitter’a geri dönmeyeceğini ve bunun yerine, kendi sosyal medya platformuna (Truth Social) güvendiğini dile getirdi. Donald Trump’ın konuyla ilgili açıklaması şu şekildeydi:

“Umarım Elon Musk Twitter’ı alır, çünkü Twitter’da iyileştirmeler yapabilir. O iyi bir adamdır, ama ben Truth’ta kalmayı tercih ediyorum. Sonuç olarak hayır, Twitter’a geri dönmeyeceğim.”

Hem Donald Trump hem de Elon Musk, Twitter’da birçok tartışmalı tweet yazdı. Ancak Twitter yönetimi tarafındaki ipler Tesla CEO’sunun eline geçtiğine göre platformdaki bazı kurallar değişebilir. Musk, Twitter’ı düzeltebileceğini söylüyor ve kendisine “özgür konuşma mutlakçısı” olarak tanımlıyor.

Peki siz Elon Musk ve Trump arasındaki Twitter diyaloğu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.