Dogecoin Milyonerinden Şaşırtan Açıklamalar: Pişmanım!

Bir kripto meraklısı Şubat 2021’de Dogecoin (DOGE)’ye hayatının bütün birikimi olan 188.000 doları koydu. Sonrasında ‘Dogecoin milyoneri’ olarak uyandı. Ancak her hikaye mutlu sonla bitmiyor. Glauber Contessoto, yaşadıklarını, duygularını anlattı ve görüşlerini paylaştı.

“Bir servet kaybettim, ancak doğru şeyi yaptığımı düşünüyorum!”

Yatırım yaptığında DOGE yaklaşık 5 sent değerindeydi. Nisan ayında yatırımı 1 milyon doların üzerine çıktı. Sonraki haftalarda 2 milyon dolara, ardından 3 milyon dolara yaklaştı. Kriptokoin.com haberlerinden de yakından tanıyacağınız Dogecoin milyoneri Glauber Contessoto, o zamandan beri her bir DOGE’yi sakladı. Hiçbirini satmadı. Ancak şimdi, yatırımı yaklaşık 230.000 dolar değerinde. Henüz ilk yatırımındayken, pişman olduğu şey, kârın bir kısmını nakit olarak almaması. Contessoto, “Zamanda geriye gidebilseydim, muhtemelen 1 milyon dolar veya 500.000 dolar alırdım” diyor.

Ayrıca tüm parasını Tesla’da tutsaydı yatırımının ne kadar olacağını da hesaplıyor. Bu hesaplamaya göre tüm orijinal yatırımını Tesla’da tutmuş olsaydı, 3 milyon doları olacağını söylüyor. Bununla birlikte “Asıl önemli olan Dogecoin topluluğunun bir parçası olmaktı” diyor. Bu bağlamda şu açıklamayı yapıyor:

Dogecoin’in tüm amacı her zaman kitlesel kabul olmuştu. Oraya varmamız için hepimizin aynı şeye inanması gerekiyor. Bu yüzden hala tutarak doğru şeyi yaptığımı hissediyorum.

“Kripto paraların geniş çapta benimsenmesi çok daha uzun sürecek”

Ayrıca, dışarı çıkıp bu paraların geleceği hakkında vaazlar verdi. Şimdi de “Bu kripto paralar hakkında bu zihniyete sahiptim, bu kanaate sahibim, hala da öyle” diyor. Yani, kalbini takip ettiğini söylüyor. Öte yandan şimdi şunu fark ettiğini belirtiyor: Bu kripto paraların geniş çapta benimsenmesi çok daha uzun sürecek. Bu bağlamda Contessoto şunları ifade ediyor:

Pek çok insan bunun farkında değil. Ancak herhangi bir kripto para birimine ilk yatırımım da Şubat 2021’deydi. Bu yüzden iki aydır uzaydaydım ve milyoner oldum. Yakalamak için çok şey öğrendim. Teori, fayda, Blockchain teknolojisinin neyle ilgili olduğunu anladım.

Dogecoin milyoneri, insanların nefretini neden çekti?

Eski milyoner, “Tesla’dan 3 milyon dolar kazansaydım, kimsenin umurunda olmazdı” diyor. Ancak bir köpek meme coin’iyle 188.000 doları 3 milyon dolara çeviren adamı umursadıklarını belirtiyor. Birçok insanın özellikle ilk altı ile sekiz ay boyunca umursadığını söylüyor. Ve kırılma noktasını paylaşıyor:

Diğer kripto para birimleri ve diğer projeler için işbirlikleri, sponsorluklar, reklamlar ve tanıtımlar yapmaya karar verdiğimde bu biraz değişti. Sonra çok nefret almaya başladım. Ama hala para kazanmaya çalışıyorum. Hala geçimimi sağlamam gerekiyor.

Kripto piyasası neden bu halde?

Contessoto, Dogecoin ve kripto paraların neden şu anki durumda olduğuna ilişkin görüşlerini de paylaşıyor ve şunları söylüyor:

Ukrayna’daki savaşın büyük bir sebep olduğunu hissediyorum. Konut piyasası muhtemelen bir diğeri. Bununla bir balonun içinde olduğumuzu hissediyorum. Ayrıca yakında bir durgunluğun mırıltılarını da görüyoruz. Şu an her şey çok kötü. Açıkçası bu kripto para birimini etkileyecek.

“Bitcoin 100.000 dolara, Dogecoin ise 1 dolara ulaşacak”

Bununla birlikte yine de iyimser olduğunu belirtiyor. Bu açıdan “Bir sonraki kripto para birimi boğa koşusu gerçekleştiğinde, herkesin bir kripto para cüzdanına sahip olacağını hissediyorum” diyor. Bunun ardından iddialı öngörülerde bulunuyor:

Şahsen inanıyorum ki bir dahaki sefere, Bitcoin 100.000 dolara, Dogecoin ise 1 dolara ulaşacak. Şimdilik, tamamen paraya çevirmek benim için gerçekten uygun olurdu. Kârda oturuyor olurdum. Ama bunun muhtemelen yapabileceğim en korkakça hareket olacağını hissediyorum. Ne olursa olsun, olacağına çoktan karar verdim. Uzun vadede buradayım ve gemi batarsa ​​gemiyle birlikte batarım.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.