Coronada son durum muhakkak oldu

Sıhhat Bakanlığı’nın açıkladığı 25 Mayıs 2022 Çarşamba gününün corona virüsü (koronavirüs) tablosuna nazaran son 24 saatte 4 kişi hayatını kaybetti. Yeni olay sayısında ise düne nazaran düşüş yaşandı.

Sıhhat Bakanlığı, Türkiye’nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 25 Mayıs’a ilişkin bilgilere nazaran, 137 bin 573 test yapıldı.

Aktüel datalara nazaran, bin 260 yeni olay tespit edilirken 4 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan son bir günde bin 225 kişi sıhhatine kavuştu.

AŞILAMADA BİRİNCİ SIRADA HANGİ KENT VAR?

Bakanlığın tablosuna nazaran Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA’DA

Bakanlığın tablosuna nazaran Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

DÜN OLAY VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 22 Mayıs bilgilerine nazaran, dün 118 bin 852 test yapılmıştı. Dün, 905 hadise tespit edilirken, 5 kişi hayatını kaybetmiş ve bin 19 kişi sıhhatine kavuşmuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.