Bakan Kurum duyurdu: Dr. Ekrem Karakaya’nın ismi Konya’da yaşatılacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, çeşitli ziyaretlerde bulunmak ve programlara katılmak üzere geldiği Konya’da, Kent Hastanesi Başhekimi Oğuzhan Günenc’i makamında ziyaret etti, silahlı akın sonucu öldürülen Dr. Karakaya için taziyede bulundu.

Merhum Karakaya’ya rahmet dileyen Kurum, şöyle konuştu:

“İnşallah Ekrem hocamızın ismini Konya’mızda ebediyen yaşatacağız. En uygun alanda Ekrem hocamızın ismini, niyetlerini ve duruşunu yaşatacağız. Daima birlikte onun anılarını, Konya’mızda yad edeceğiz.”Kurum, saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek, “Doktorlarımız ve sıhhat çalışanlarımız için yapılması gereken her türlü düzenlemeyi, başta Sıhhat Bakanlığı’mız ve Meclis’imiz olmak üzere yaptı, yapmaya da devam edecektir” tabirlerini kullandı.

BAKAN KURUM HASTANE ÇALIŞANLARIYLA BAYRAMLAŞTI

Hastane çalışanlarıyla bayramlaşan Kurum, daha sonra Dr. Ekrem Karakaya’nın akına uğradığı odasında dua etti.

Bakan Kurum’a, Vali Vahdettin Özkan, Sıhhat Vilayet Müdürü Mehmet Koç, AK Parti Vilayet Lideri Hasan Angı, MHP Vilayet Lideri Remzi Karaarslan, merkez ilçe belediye liderleri ile hastane yöneticileri eşlik etti.

Öte yandan Kurum, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Uzman Çavuş Muhammed Mustafa Koca’nın Çumra ilçesindeki babaevinde taziyede bulundu.

Kurum, şehidin babası Bayram ve ağabeyi Ali Koca’ya başsağlığı diledi.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.