Bakan Koca’dan Kılıçdaroğlu’na: Biraz da olsa üzgün görünemez miydiniz

Yunak İlçe Devlet Hastanesinde güvenlik vazifelisi olarak çalışan Hacı Mehmet Akçay (39), saat 14.30 sıralarında kendisine ilişkin taşıma ruhsatlı silahı ile geldiği Konya Kent Hastanesi’nde, Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya’yı (47) vurduktan sonra intihar etti.

Annesinin vefatından tabibi sorumlu tuttu iddiası

Saldırganın 57 yaşındaki annesinin yaklaşık 1 ay evvel tabip Karakaya tarafından ameliyat edildiği, lakin anjiyonun akabinde hayatını kaybettiği öğrenildi.

Hacı Mehmet Akçay’ın bir müddet evvel kalp rahatsızlığından hayatını kaybeden annesinin vefatından Dr. Ekrem Karakaya’yı sorumluğu tuttuğu tez edildi.

Kılıçdaroğlu hükümete yüklendi

Dehşet veren olayın akabinde CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yaşanan felaketten hükümeti sorumlu tutarak toplumsal medya hesabından şu tabirleri paylaştı:

“Erdoğan gör yarattığın iklimi, utan utan! Maharetsiz bakanını da al, derhal gidin. Şiddeti uygulayanlara sus pus olup, hakkını isteyen sıhhat işçisine “giderlerse gitsinler” demenizin bedelidir bu yaşananlar. Onlar kalacak, siz gideceksiniz. Bu şiddet de ya bitecek ya bitecek!”

Sağlık Bakanı Koca’dan Kılıçdaroğlu’na yanıt

Kılıçdaroğlu’nun bu paylaşımı üzerine Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca da şu sözlerle reaksiyon gösterdi:

“Bir tabibin katledilmesi karşısında zerre kadar hüzün içermeyen şu kelamları milletimizin vicdanına havale ediyorum. Bizim yüreğimiz yanıyor Kemal Beyefendi. Biraz da olsa üzgün görünemez miydiniz?”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.