ABD’de bir çocuk silahla akaryakıt istasyonunu soydu

ABD’nin Michigan eyaletinde yer alan Hartford’da bulunan bir akaryakıt istasyonu, dün 12 yaşındaki silahlı bir çocuk tarafından soyuldu.

Olay anı istasyonun güvenlik kamerasına yansıdı.

Havaya ateş etti, paraları istedi

Manzaralarda, önündeki müşterinin ödemesini yapmasının akabinde elindeki çantanın altında sakladığı silahı kasiyere doğrultan çocuk, kasiyere “Parayı çantaya koy” dediği duyuldu. Kasiyerin, “Ciddi misin?” demesi üzerine ise çocuk, istasyonun içerisinde bir el havaya ateş etti.

Çocuk yakalandı

İHA’nın haberine nazaran, karakolun bir blok ötesindeki Marathon isimli akaryakıt istasyonun gerçekleşen soygunun akabinde polisin, kısa müddette çocuğu gözaltına aldığı bildirildi.

Çocuk, soygunu daha evvel arkadaşına anlatmış

Polis, çocuğun bu hafta Van Buren İlçe Aile Mahkemesinde silahlı soygun, tehlikeli bir silahla akın ve ateşli silah ateş etmek ile suçlandığını belirterek, çocuğun kelam konusu soygunu okuldan bir arkadaşına daha evvel anlattığını aktardı.

Silahı dedesinin kasasından aldığını söyledi

Çocuğun silahı dedesinin kilitli olan kasasından aldığını belirten polis, Hartford Ortaokulunda öğrenci olan çocuğun, şu anda Allegan İlçe Çocuk Merkezinde gözaltında olduğunu ve bu ayın sonunda yapılacak bir duruşmaya kadar gözaltında tutulacağını söz etti.

Kasiyer: Soygunu latife zannettim

İstasyondaki kasiyer Jessica basına verdiği demeçte, “Onun bir çocuk olduğunu düşündüm, 10 yaşında bile değil” sözlerini kullanarak, “Sesi fazla sakin geliyordu. Silahın sesini duyana kadar önemli manada latife olduğunu düşündüm. Her vakit soyulursam onlara parayı vereceğimi düşündüm, hiçbir para hayatıma değmez” dedi.

Polis memuru: Para için yapmadığını söyledi

Hartford polisinden Teğmen Mike Prince yaptığı açıklamada, “Bu işte her gün yeni bir şey görüyorum. 38 yıldır polis memuruyum. Beni nitekim şaşırtan şey, onun hiçbir his göstermemesiydi” tabirlerini kullanarak, “Bize bunu para için yapmadığını söyledi. Parayı kanalizasyona atacağını söyledi. Neden yaptığını bize açıklamadı” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.